IoTTech, araştırma ve geliştirme organizasyonu olarak faaliyet gösteren İstanbul merkezli bir yazılım şirketidir.
 

FİRMAMIZ HAKKINDA

Turcont Mühendislik İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., 2002 yılından bu yana müşterilerinin tüm ihtiyaçları için makine imalat sektöründe hizmet veren bir aile şirketidir. Merkezi Türkiye'nin Konya kentindedir. Şirket müşterilerine tasarım, mühendislik, malzeme tedariki, dökme demir ve çelik ürünler, tornalama, son işlem, ısıl işlem, montaj, kontrol ve test ile lojistik operasyonlarında hizmet vermektedir. Makine imalatı, pompa, valfler, enerji, madencilik, demiryolu, denizcilik, otomotiv, petrol & gaz, medikal ve OEM üretimleri de dahil olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Turcont, Koordinat ölçüm tezgahı, CNC dikey tezgahlar, CNC yatay işleme üniteleri, CNC torna tezgahları, CNC hassas otomatik torna tezgahları, CNC torna merkezlerinde son teknoloji ve ekipmanları kullanmaktadır. Turcont Mühendislik İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., son teknoloji tesisleri ve çözüm ortağı firmalarıyla birçok sektörden müşterileri için her zaman güvenilir bir üretici ve alt yüklenici olacaktır.

TURCONT MÜHENDİSLİK IMALAT SAN. VE TİC LTD. ŞTİ.

Turcont Mühendislik ve İmalat, talaşlı imalat endüstrisinde konsept ve tasarım çalışmalarından yerel ve uluslararası müşterilere malların nihai teslimat hizmetlerine kadar tek elden bir kaynaktır.

KATEGORİ

  • MÜHENDİSLİK
  • DÖKÜM
  • MAKİNE
  • TALAŞLI İMALAT

Turcont Engineering & Manufacturing Co Ltd 2002 yılından bu yana talaşlı imalat sektöründe müşterilerinin tüm ihtiyaçları için tek durak olarak hizmet veren bir aile şirketidir. Merkezi Türkiye'nin Konya ilindedir.

Tasarım, mühendislik, malzeme temini, döküm ve döküm hizmetleri, cnc işleme hizmetleri, terbiye, ısıl işlem, montaj, muayene ve test, sac işleme, prototip imalat ve lojistik operasyonlarında müşterilerine hizmet vermektedir.

Makine imalat, pompa, vana, enerji, madencilik, demiryolu, denizcilik, otomotiv, petrol&gaz, medikal ve OEM üretimleri gibi birçok sektöre hizmet vermektedir.

Turcont'un kökleri 1973 yılına dayanmaktadır. Kurucusu Selami Yıldırım bu sektördeki iş hayatına 1973 yılında kaynakçı olarak başlamıştır. Türkiye'de 7 yıl geçirdikten sonra 1980 yılında Alois Lauer Stahl-Und Rohrleitungsbau GmbH adlı bir Alman firmasında kaynak ustası olarak çalışmak üzere Almanya'ya taşındı.

6 yılını yurt dışında geçirmiş, sektörde Alman mühendislik & üretim vizyonu ve uzmanlığı kazanmıştır.

1986 yılında Selami Yıldırım, kardeşi ile birlikte şirket kurmak için Türkiye'ye döndü. 2002 yılına kadar ağabeyiyle birlikte şirket ortağı olarak çalıştı. 2002 yılında Konya'nın Karatay ilçesinde sadece 3 çalışanı olan Kontek Hidrolik adlı kendi şirketini kurmaya karar verdi .

Kontek Hidrolik, hidrolik pompa sektöründeki müşterilerine dişli pompa, pistonlu pompa, redüktör, redüktör ve kaplin parçaları vb. yedek parçaları üreterek taşeron olarak hizmet vermiştir.

Selami Yıldırım'ın ortanca oğlu olan Fatih Yıldırım, 2004 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra şirkete katılmıştır. İstanbul Üniversitesi İşletme ve Yönetim Lisans derecesine sahiptir. Selami Bey, oğlunun patron çocuğu olarak şirkete girmesine başlangıçta izin vermedi. Fatih Bey'i Konya'da farklı fabrika ve dökümhanelerde çalışmaya ve sanayiyi öğrenmeye gönderdi. Fatih Bey, 2007 yılına kadar üretim ve diğer iş süreçlerinde deneyim kazandı. 2007 yılından sonra Fatih Bey, satış ve pazarlama uzmanı olarak Kontek Hidrolik'e katıldı.

2011 yılında Selami Yıldırım, şirketin yaşadığı bazı mali sıkıntılar nedeniyle Genel Müdürlük görevini oğlu Fatih Yıldırım'a bırakmıştır. Şirket, yaklaşık 300 m2'lik daha küçük tesisleri taşımak zorunda kaldı. 2015 yılına kadar şirket sadece finansal sorunlardan kurtulmak için yerli müşteriler için çalıştı. Fatih Yıldırım yönetimindeki Kontek Hidrolik iç piyasada yaptığı kaliteli çalışmalarla kendini kanıtlamış, insanların güvenini yeniden kazanmış ve yeni yatırımlar yaparak ilerlemek için yeni fırsatlar bulmuştur.

2015 yılında ilk olarak 1.000 m2 civarında daha büyük bir tesise taşınmıştır. 2 adet CNC işleme merkezi ve torna yatırımı yapılarak makine parkuruna eklenmiştir.

Fatih Yıldırım her zaman ihracata başlama hayali kurmuş ve kaliteye yatırım yapmıştır. Aynı yıl ISO 9001 kalite belgesini almıştır.

Bazı B2B toplantılarına katılarak ve yurt dışında satış ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra, 2015 yılının sonunda ilk ihracat satışı gerçekleştirildi. Sonraki yıllarda Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, Finlandiya, Fas ve Tunus'tan müşterilerle çeşitli sözleşmeler imzalandı.

2019 yılında Kontek Ltd, işletmenin genişleme ihtiyaçları neticesinde yeni tesislerine taşınmıştır. 2.400 m2'yi aşan bu yeni fabrika, ayrı yönetim ofisleri, üretim tesisi ve sosyal alanlardan oluşmaktadır. Şu anda toplam personel sayısı 18 kişiye ulaştı.

Haziran 2020 yılında şirketin adı olarak değiştirildi Kontek Ltd için Turcont Engineering & Manufacturing Ltd yepyeni yatırım olarak ve ayrıca diğer Kontek adlı şirketlerle karışıklıklar önlemek için. (Türkiye genelinde yaklaşık 300 şirket)  

Turcont Mühendislik ve İmalat Ltd.Şti, en son teknolojiye sahip tesisleri ve çözüm ortağı firmaları ile çeşitli sektörlerdeki tüm müşterileri için her zaman güvenilir bir üretici ve taşeron olacaktır. 

Şirketinize hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz…

Kalem ile Belge

NEDEN TURCONT?

TÜM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN TEK NOKTA…

EN SON MÜHENDİSLİK TEKNOLOJİLERİNE SAHİP AĞIR MÜHENDİSLİK TAŞEN

İLETİŞİM

Tansel Cad. Bulut Plaza 9/68 Maltepe İstanbul